Zöldhéjú kagyló kivonat
A zöldhéjú kagyló sok úgynevezett glükózaminoglikánt (GAG) tartalmaz. Ezek olyan vegyületek, melyek az ízületek és az ízületi folyadékok tápanyagait adják. Tartalmaz még telítetlen Omega 3-zsírsavakat, valamint értékes ásványi anyagokat, nyomelemeket, vitaminokat és aminosavakat. A zöldhéjú kagyló kivonata összetevői révén jó gyulladáscsökkentő tulajdonságokkal rendelkezik, és természetes fájdalomcsillapítóként szolgál.
Jód
A jód egy esszenciális nyomelem, melyet a szervezet maga nem képes előállítani. A jód a szervezetben a pajzsmirigy-hormonokba épül be, melyek fontos szerepet játszanak a növekedésben és a sejtosztódásban, valamint aktiválják az anyagcserét. Ezen felül a hőtermelést is elősegítik, ezzel állandó értéken tartva a testhőmérsékletet. A jód pozitív hatással van a szívműködésre, a vérnyomásra, a fizikai erőnlétre, elősegíti a bélműködést és az emésztést. A szervezetnek szükséges van bizonyos mennyiségű jódra az agyműködéshez, a koncentrációhoz és az immunrendszer működéséhez.
Vas
Az oxigén szállítása, az oxigén felvétele, a sejtfunkciók, mint pl. a mitokondriális elektrontranszport és végül a teljes anyagcsere az elegendő mennyiségű vas jelenlététől függ. A vas további fontos szerepet tölt be a szervezet immunrendszerében is. Fontos alkotóeleme a vörös vértestek festékanyagának (hemoglobin), és nagy szerepe van a szervezet oxigén-szállításában.
Mangán
Részt vesz a kötőszövetek képzésében és a szervezet saját fehérje- és zsírsav-termelésében. Fontos szerepet játszik a melanin nevű pigment és a dopamin nevű vivőanyag előállításában. Szükséges a pajzsmirigy- és szexuális hormonok képzéséhez, és közreműködik a koleszterin feldolgozásában, valamint az inzulin termelésében. Ezen felül a szervezetnek szüksége van mangánra a csontok növekedéséhez és a glükóznak a májban való raktározásához.
Máriatövis
A máriatövis gyümölcséből nyert kivonat képes megelőzni a máj károsodását és segít a máj regenerálódásában. Hatóanyagai befogják a szabadgyököket, melyek a máj méregtelenítésekor keletkeznek, így megakadályozva a sejtfalak megrongálódását. Ezen felül segíti az epe termelését (így elősegítve a zsírok emésztését).
Sarkantyúka
A légutak megbetegedése esetén használt köptető és fertőtlenítő szerként ismert. Megakadályozza a betegséget okozó csírák szaporodását. Alkalmazzák a légúti fertőzések és húgyúti gyulladások esetén. Mivel magas a C-vitamin tartalma, növeli a szervezet védekezőképességét is.
Niacin
Korábban B3 vitaminként volt ismert. A szénhidrátok, a fehérje és a zsír energiaként való hasznosításában játszik szerepet. Ezen felül szükséges a sejtek energiatermeléséhez és a neurotranszmitterek (vivőanyagok) képzéséhez, valamint hozzájárul a bőr egészségéhez és az emésztés megfelelő működéséhez.
Pantoténsav/B5 vitamin (kalcium-pantotenát)
Segít legyőzni a fertőzéseket antitestek képzésével, csökkenti sok antibiotikum káros és mérgező hatását, segíti a sebgyógyulást, a sejtképzést és a kimerültség megszüntetését. Elősegíti a központi idegrendszer fejlődését és működését, valamint a mellékvesék működését. Fontos a zsír és a cukor energiává történő átalakításához.
Foszfor
A foszfát a csontok és a fogak egyik építőeleme, a kalciummal együtt épül be, így erősíti a fogakat és a csontokat. Továbbá szerepet játszik az anyagcserében, része az örökítő-anyagnak, segíti a vér sav-bázis egyensúlyát (a pH-érték fenntartását), és a hormonműködést.
Kálium-klorid
Nélkülözhetetlen az idegek és az izmok működéséhez. De szintén fontos szerepe van a bélműködés és az emésztés elősegítésében is.
Lazacolaj
A lazacolja különösen gazdag Omega-3-zsírsavakban (telítetlen zsírsavak), melyeket a szervezet maga nem képes előállítani, ezért a táplálékkal kell bevinni a szervezetbe. A lazacolaj hatóanyagai fontosak az agysejtek és a retina szabályozott működéséhez. A lazacolaj kedvező hatást fejt ki magas vérnyomás, magas vérzsír-értékek, csökkent látóképesség, lassú véráramlás és érelmeszesedés esetén.
Sarsaparilla
Összetevői vértisztító, fertőtlenítő, vizelethajtó, emésztést elősegítő gyulladáscsökkentő, izzadságtermelő és vitalizáló hatással vannak a szervezetre. Elősegíti a veseműködést. Ezért a sarsaparilla gyökeret hólyaggyulladás és a húgyutak irritációja esetén is használják. A bőrre is jótékony hatással van, ezért erős viszketéssel járó krónikus bőrkiütésekre is használatos.
Szelén
Fontos szerepet játszik a szervezet méregtelenítésében, enzimek alkotóeleme, antioxidánsként védi a sejteket a szabadgyököktől, részt vesz a pajzsmirigyhormonok aktiválásában, és segíti az immunrendszer működését. A szelén fontos a bőr UV sugárzás elleni védelmében, és pozitív hatással van a termékenységre.
Kálium-klorid
Nélkülözhetetlen az idegek és az izmok működéséhez. De szintén fontos szerepe van a bélműködés és az emésztés elősegítésében is.
Sarsaparilla
Összetevői vértisztító, fertőtlenítő, vizelethajtó, emésztést elősegítő gyulladáscsökkentő, izzadságtermelő és vitalizáló hatással vannak a szervezetre. Elősegíti a veseműködést. Ezért a sarsaparilla gyökeret hólyaggyulladás és a húgyutak irritációja esetén is használják. A bőrre is jótékony hatással van, ezért erős viszketéssel járó krónikus bőrkiütésekre is használatos.
Kolin
A kolin a szervezet méregtelenítésében és a vegyi anyagok kiválasztásában játszik szerepet, segíti a máj enzimrendszerének működését, mely méregteleníti a vért és kiválasztja a gyógyszereket és a mérgező környezeti anyagokat.
A vitamin/retinol
Különösen fontos a látás (a retinol a retina pigmentjeinek alkotórésze), a növekedés, a bőr és nyálkahártya-képződés, a méhlepény fejlődése, az embrió fejlődése, a szaporodás és a tesztoszteron hormon előállítása, valamint az immunrendszer szempontjából.
B1 vitamin
Jelentősen befolyásolja az ingerületátadást az idegekről az izmokra, ezen kívül különböző vivőanyagok (neurotranszmitterek) anyagcseréjében is részt vesz. Megakadályozza az anyagcsere során az olyan mérgező melléktermékek képződését, melyek károsak a szívre és az idegrendszerre.
B2 vitamin/riboflavin
Elősegíti a fehérjék, a zsírok és szénhidrátok energiává történő átalakítását. Az úgynevezett koenzimek alkotórészeként fontos szerepet játszik az anyagcsere során.
B6 vitamin/piridoxin
Egy sor anyagcsere-reakcióhoz szükséges, melyek nagyrészt az aminosavak, a fehérjék építőelemeinek termelésével és lebontásával kapcsolatosak. Ezen felül szükséges az idegrendszer és az immunrendszer működéséhez, valamint a hemoglobin, a vér vörös színét adó anyag termeléséhez. A B6 vitaminból a szervezet egy olyan koenzimet termel, mely egy sor idegrendszeri vivőanyagot állít elő, például szerotonint, dopamint és hisztamint.
D3 vitamin/kolekalciferol
A kutya szervezete nem tudja szintetizálni ezt a vitamint, mivel a napsugarak nehezen hatolnak át a sűrű szőrzeten, és nem érik el a bőrt. A csontok anyagcseréjében játszott szerepe elengedhetetlenné teszi a D vitamint. Szabályozza a szervezet kalcium- és foszforháztartását. D vitaminhiány esetén csökken a test kalcium és a foszfortartalma, és a szervezet a csontokból vonja ki ezeket az anyagokat, hogy a vérben helyreállítsa normál értéket. Ez a csontok ásványi anyag hiányához és ritkulásához vezet, a csontok puhák és törékenyek lesznek.
E vitamin/tokoferol
A legfőbb feladata a szabadgyökök semlegesítése, melyek megtámadhatják a sejtfalakat. Az E vitaminnak más fontos szerepe is van, pl. a véredényekkel, a méregtelenítéssel és az izomzattal kapcsolatban. Hiánya izom- és ideggyengeséget, valamint szív- és érrendszeri zavarokat okozhat.
K1 vitamin/fillokinon
Különböző véralvadási faktorok szintetizálását segíti a májban. Ezen felül fontos szerepet játszik a csontok és fogak felépítésében és egészségének megőrzésében, mivel szükséges a csont fehérjetartalmának előállításához és a kalcium anyagcseréhez is.
Yucca
A növény alkotóelemei a szervezetben egy „biológiai szappan” szerepét töltik be, és nemcsak a bélből vonják ki a méreganyagokat és a lerakódásokat, hanem az erekből és az ízületekből is. Elősegítik a salakanyagok kiválasztását. A yucca tisztítja a szervezetet, semlegesíti a pH-értéket, és elősegíti a természetes és egészséges bélflóra kialakulását. Ezen felül a yuccának gyulladáscsökkentő, koleszterin- és vérnyomáscsökkentő hatása is van.
Cink
Az esszenciális nyomelemek közé tartozik, melyekre a szervezetnek napi szinten szüksége van. Sok hatása van, pl. fontos a bőr, a szemek, különböző anyagcsere folyamatok (szénhidrátok, lipidek és fehérjék előállítása és lebontása), valamint a szervezet ellenálló képessége szempontjából. Befolyásolja a vér sav-bázis egyensúlyát és különböző hormonok hatását. Gyulladáscsökkentő hatása is van.
» vissza a receptúrához
2013 PLATINUM Magyarország Kft. | Impresszum | Általános szerződési feltételek
Telefon: +36 70 525 9885 | info@platinum-natural.hu | Árlista